Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»
Архітектура. Зберегти пам’ять. Створити історію

Місто отримало від наших попередників неоціненний спадок – архітектурну перлину світового значення. Для будь-якого міста з такою спадщиною завжди стоять два виклики – зберегти стародавню архітектуру і одночасно створити умови для появи нових архітектурних шедеврів.
Проблема Львова полягає в тому, що держава не так допомагає в реалізації цих завдань, як створює проблеми. Саме за протекції різноманітних державних органів у Львові лише за останній рік з’явилось 40 незаконних забудов.
Протягом багатьох років місто не отримало від держави жодної копійки на збереження історичної спадщини. Парадокс в тому, що на це знаходять кошти уряди інших країн – Німеччини, Норвегії, Польщі тощо.
Однак, в місті поступово з’являються зразки нової якісної архітектури, за які не буде соромно перед нащадками.

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_архітектура

Пріоритети 2020
Звіт 2018

Показати »

 • Вшанування Небесної Сотні. Основні роботи зі спорудження меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на вул. Кривоноса мають виконати до 1 лютого 2019 року. Залити1й фундамент під оглядові майданчики, стелу покривають кортеном
 • Палац ігрових видів спорту на Сихові. розроблено проект, який проходить коригування. Палац має бути на пр. Червоної Калини. Проектом передбачено лижний спуск, зали для різних видів спорті.
 • Громадський простір і лев. До 100-річчя ЗУНР встановили скульптурну композицію, облаштували громадський простір на вул. Городоцькій, 40
 • Канатна дорога. Інвестиційний проект з будівництва підвісної оглядової канатної дороги протяжністю 500 м почнуть реалізовувати наступного року. Канатка матиме 3 станції, музей мініатюр, оглядовий майданчик тощо
Звіт 2017

Показати »

 

 • Реставрація сходових кліток, балконів, вікон та брам. Відреставровано більше 1000 історичних вікон, 200 вхідних брам, 82 балкони, 4 сходові клітки та 16 внутрішніх дворів (за підтримки (GIZ). Понад 500 працівників будівельних та ремісничих компаній підвищили кваліфікацію.
 • Реставрація вхідної брами до каплиці Боїмів: роботи під керівництвом експерта GIZ. Долучились львівські реставратори металу Юрій Миколаїшин, Максим Собуцький.
 • Інспекцією ДАБК у місті Львові винесено 309 постанов, видано 265 приписів, 230 дозволів на виконання будівельних робіт, стягнуто 7,6 млн грн штрафів.
 • Личаківський цвинтар: робіт на 862 тис. грн. Модернізована пл. Митна та завершенореставрацію музею скульптури Йогана Пінзеля. На дах, фасад, вітражі місто дало 6 млн грн.
 • Проведення реставраційних робіт у Вірменській катедрі, Вірменському дворику, монастирі вірменських бенедектинок, Преображенській церкві. Розпочато ремонти у церквах св. Миколая та св. Параскеви П’ятниці та храмі св. Івана Золотоустого. Реставрують фасади і стінопис у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла. Продовжили ремонти у лічниці Шептицького;завершено ремонт даху в давньому єврейському шпиталі на Раппопорта (вартість робіт – близько 3 млн грн.).
 • Конгрес-хол: уже є проект землеустрою земельної ділянки на вул. Стрийська – кільцева дорога та попередній бізнес-план багатофункціонального конференц-холу.
 • Проведено 5 відкритих архітектурних конкурсів на кращі проектні пропозиції. Загальний преміальний фонд – 695 тис грн.
Звіт 2016

Показати »

 • проведено реставрацію 32 історичних брам, 228 історичних вікон, відремонтовано 4 внутрішні дворики історичної частини міста
 • розпочала роботу Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю, накладено штрафів на 2,69 млн грн та подано позови про знесення п’яти самочинно збудованих об’єктів
 • відкрито «Простір Синагог», триває реставрація сакральних споруд міста
 • відремонтовано Вірменський дворик, триває відновлення фасаду та даху Музею Пінзеля

 

Звіт 2007-2015

Показати »

 • У Львові збудовано приклади нової якісної архітектури: стадіон на 34 тис місць, новий аеропорт, приміщення Українського Католицького Університету на вул. Козельницькій, новий офісний центр ІТ-компанії SoftServe на вул. Садовій 
 • Відновив роботу Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла, відреставровано Вірменську церкву 
 • Проведено реставрацію та ремонти: стінописа Яна Генріка Розена в інтер’єрі, костелу Івана Хрестителя, церкви Іллі, костелу Домініканців, фасаду церкви Св.Трійці, понад 70 надгробків Личаківського кладовища, пам’ятника Кілінському у Стрийському парку, унікального скульптурного декору будинків на площі Ринок, 3, 10, вул. Франка, 2, скульптуру найстаршого львівського лева Лоренцовича 
 • Відновлено фасади пам’яток архітектури: колишньої колегії єзуїтів – тепер СШ № 62, житлових будинків на пр. Свободи 41, 43, на пл .Ринок, 10, вул.Театральній, 12 
 • Запроваджено програму співфінансування реставрації житлових будинків, в якій взяло участь 1,8 тис. квартир 

 

«Львів гармонійно поєднує у собі віяння різних епох. Зберегти історичну красу та вдихати життя в нові будівлі. Нам для цього потрібно бути не архітекторами, а модераторами, потрібно скерувати людей на правильний шлях. Нам потрібно замислюватися про громадські простори, дозвілля, безпеку, створювати не бізнес, а ту атмосферу, де захочеться працювати», – Юліан Чаплінський, головний архітектор міста. 

Команда Об’єднання «Самопоміч» (архітектурний блок)
Юліан ЧаплінськийЮліан Чаплінський головний архітектор міста, ЛМР. Відомий архітектор, засновник компанії «CHAPLINSKYY & Associates», обіймає посаду керівника міського управління архітектури з початку цього року.
Віктор ПроданчукВіктор Проданчук Співзасновник «Міжнародного благодійного фонду впровадження програм ЮНЕСКО».Раніше працював в «Укрреставрації», реставратор. Протягом п’яти років рацює з GIZ над реставрацією пам'яток архітектури: відновлює балкони, фасади, дахи, двері, вхідні брами в центральній частині Львова, зокрема на площі Ринок - понад 40 пам’яток архітектури.
 • Дима Ведилин

  головне засновник компанії

 • Павло

  Питання до архітектурних викиднів, як на розі вул.Франка і Шухевича. Чи буде таке будівництво продовжуватися в історичній частині міста?

 • Юрій Бідниченко

  1. Знести одоробло УкрСоцБанку позаду пам’ятника Адаму Міцкевичу.
  2. Спробувати накрити проїзд Крива Липа легким куполом або арочним накриттям для створення пасажу з великим внутрішнім двором.

 • Анатолій

  І ремонтуйте не тільки фасади балкони і брами для туристів і картинок чи фото,але й в будинках,для людей які живуть в них і які за вас голосують.А п.А.Садовий хоч раз був в середені будинків.Бачив в якому вони жалюгідному стані.Туристи те й бачуть і стидно.

 • Анатолій

  Розберіться з тими довгобудами в місті.Особливо в центрі Вул Федорова. вул.Весела вул.Краківська і т.д. А то стидно перед туристами. Одразу видно ЯКА влада……