Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Культура. Культуру в усі райони міста

 Для багатьох українців Львів асоціюється із мистецтвом, красою та культурою. На жаль, за роки незалежності в Україні дуже мало уваги приділялось культурі. Проте Львову вдалось розвинути цю сферу, навіть незважаючи на брак державного фінансування.

Місто вже давно стало знаним культурним осередком – тут проводиться понад 100 фестивалів на будь-який смак: від класичної та джазової музики до фольклору і рок-фестивалів.

Поступово повертається розуміння, що культура – це важливий елемент життя міста. Там, де мешканці задовольняють свої культурні потреби, продуктивніше працюють люди та панує сприятлива атмосфера.

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_культура

Звіт 2018

Показати »

 • Медіатек більше. Відремонтовано 8 бібліотек, які стали медіатеками з різними тематичними зонами.
 • Інвестиції в театри. У трьох театрах проведено ремонтно-реставраційні роботи.
 • Відзначено 6 найкращих музейників (150 тис. грн), 12 працівників культури (300 тис. грн) та 7 менеджерів у сфері культури (175 тис. грн).
 • Популяризація книги. Вперше премія «Львів – місто літератури UNESKO» 150 тис. грн, спецвідзнаки двом перекладачам по 25 тис. грн.
 • Нові музичні інструменти. Ремонти в 9 музичних школах, вперше закуплено 4 нові роялі.
 • Культура в райони. Відкрито народний дім в смт Брюховичі, ремонти і обладнання для народних домів, Палацу культури ім. Гната Хоткевича.
 • Оновлений стадіон «Юність». Реконструкція стадіону «Юність» з оновленням трибун, роздягалок, крісел тощо.
Звіт 2017

Показати »

 • Бібліотеки стали мультифункціональними, з різними тематичними, ігровими зонами. Ремонти у 8 бібліотеках, відкрито нові (на вул. Окружній, urban-бібліотека).
 • Організовано Міжнародний фестиваль театрів. Ремонтно-реставраційні роботи у 4 театрах: театр Леся Курбаса, Перший театр, Воскресіння, театр Лесі Кошти на нові театральні постановки та обладнання.
 • Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького: реставрація 7 об’єктів.
 • Центральний парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького: реконструкція 3-х алей на понад 1 млн грн.
 • Фінансові премії найкращим працівникам музеїв (150 тис. грн), працівникам культури (300 тис грн), менеджерам культури (175 тис грн).
 • Дофінансовано літературні заходи на майже мільйон гривень. За підтримки міста – 6 проектів на 1,5 млн грн. На Конкурс україномовних видань львівських видавництв місто надало 420 тис грн.
 • Створено п‘ять тематичних кіноклубів: Сокіл, MSB, Територія, WatsOnFriday, Оскар. Запущено другий сезон кінотеатру на даху у LvivFilmCenter.
Звіт 2016

Показати »

 • проведено ремонті роботи у чотирьох бібліотеках
 • у Парку культури встановили воркаут та інклюзивний дитячий майданчик
 • у Шевченківсьому гаю відреставровано 5 музейних об’єктів
 • створено львівську кінокомісію, розроблено каталог локацій для зйомок у Львові
 • 18 видань перемогли у конкурсі на підтримку україномовних видань львівських видавництв і отримали кошти від міста
 • відбулось чимало заходів у рамках «Львів – місто літератури ЮНЕСКО»
Звіт 2007-2015

Показати »

 • Львів офіційно визнано культурною столицею України (рішення Експертної комісії Державної служби туризму і курортів України та Ради з питань туризму і курортів)
 • Щороку у місті проводиться понад 40 міжнародних фестивалів та 60 міських заходів
 • Створено Першу Львівську Медіатеку на вул. Мулярській, 2а та урбан-бібліотеку на базі філії №8 на вул. Устияновича, 4.
 • Відновлено роботу комунальних кінотеатрів: Львівський кіноцентр в парку «Горіховий Гай», культурно-мистецький центр «Супутник»
 • Місто підтримує україномовне книговидання: видано 101 книгу, кращі львівські видавництва відзначено грошовими винагородами, щороку збільшується кількість учасників Форуму видавців (2015 рік – понад 50 тис. читачів)
 • Ініціативи громадського середовища підтримуються фінансово через конкурс соціально-культурних проектів: надано фінансову підтримку громадським організаціям на реалізацію 84 проектів.

 

«Ми маємо колосальний потенціал, який потрібно демонструвати і презентувати. Нам треба трішки змістити вектори розвитку міста з великого туристичного – на місто культури, місто освіти, місто науки. Львів має створювати грунт, де повинна зростати культура у всіх її проявах, це і спілкування, і простори, і щоденні практики», – Юлія Хомчин, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

 

Пріоритети 2020
Команда Об’єднання «Самопоміч» (блок культури)
Юлія ХомчинЮлія Хомчин депутат Львівської міської ради, секретар комісії культури, молодіжної політики та спорту, керівник відділу промоції та менеджер проектів Мистецького Об’єднання «Дзига». Займається розвитком культури та дозвілля у місті, ініціатор ряду мистецьких проектів, один із співорганізаторів Конгресу культури Східного партнерства. Втілила низку мистецьких проектів, які стали невід’ємною частиною культурного життя Львова. Виконавчий директор фестивалів «Флюгери Львова» та «ДжазБез». Керівник громадської організації «Інститут актуального мистецтва».
Роман НазаровецьРоман Назаровець керівник Музею народної архітектури та побуту. Він вдихнув у «Шевченківський гай» нове життя. Роман зумів відновити архітектурні пам’ятки і перетворити музей на інтерактивний пізнавальний майданчик для львів’ян та туристів. Тепер він працює над планом розвитку парку «Знесіння», аби львів’яни могли активно та комфортно відпочивати в найбільшій зеленій зоні міста.
Василь КметьВасиль Кметь директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка. Автор понад 600 наукових публікацій, програм та методик викладання низки нормативних курсів для студентів історичного факультету. Ініціатор та популяризатор створення новітніх інформаційних ресурсів на базі університетських, академічних та публічних бібліотек (каталог-архів періодичних видань «Acta diurna»).
 • Дима Ведилин

  в парку “Знесіння” мали провести роботи в прошлому році на 0,5 млн грн. Робот ніяких не проведено, комунальне підпрємство Зелений Львів повернула гроші в бюджет! Тільки громаді не повідомили чому гроші не освоїли і хто несе відповідальність за такі маніпуляції!!! “Тепер він працює над планом
  розвитку парку «Знесіння», аби львів’яни могли активно та комфортно
  відпочивати в найбільшій зеленій зоні міста.”-???

 • Андрій Федірців

  Чому місто не підтримує юних та молодих митців? Ви лише працюєте з громадськими організаціями, юридичними особами! Хто буде їм допомагати робити перші серйозні кроки у популяризації свого таланту: організовувати літ-мистецькі заходи, запрошувати на такі заходи особистим дзвінком чи повідомленням, рекламувати їхню участь у медіа, заохочувати та сприяти? Де менеджери від культури, які зобов”язані знати поіменно усіх митців Львова різних поколінь і періодично запрошувати їх на заходи, оплачувати їхню участь у них гонорарами? Де довгоочікувана повага до людини творчої праці, інтелектуалів? Як юному та молодому автору видати свою книжку, коли видавець каже самому шукати спонсора, потім самому продавати наклад, а це дуже непроста справа! Чому місто самоусунулося від такої підтримки, а підтримує лише розкручені, резонансні, іміджеві, прибуткові проекти??? Львів”яни усі роки каденції пана Садового спостерігають лише підтримку туристичних, шоу-бізнесових заходів, кулінарних проектів, своїх людей та заходів. Вже набридло на це дивитися і це чути, огидно про це згадувати! ДОСИТЬ хвалитися і приписувати собі здобутки інших!!! Робіть вже щось реально для львів”ян, а не для туристів!!! Морально та матеріально підтримайте нарешті молодих митців-львів”ян, бо вимремо скоро від неуваги наших чиновників від культури, від вашої профанації, бездуховної показухи, безликості та бездіяльності!!! ГАНЬБА нашим міським чиновникам-псевдокультурологам, нефахівцям-управлінцям, публічним окозамилювачам!!!