Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Економіка міста. Де працюватимуть львів’яни

 

Майже 10 років тому Львів зрозумів, що не отримає достатньо фінансування від держави на розвиток міста, інфраструктури, на реалізацію важливих проектів. Тоді місто зайнялось пошуком коштів. Надійним партнером стали світові банки та міжнародні інституції, які, окрім кредитів, надавали великі гранти.

Львів – місто, яке отримало найбільше міжнародної допомоги серед всіх міст України. Від такої співпраці ми, крім коштів, маємо також аудит міжнародного рівня – усі ремонти доріг, які місто проводить за кошти ЄБРР, проводяться під пильним технічним наглядом третьої сторони – французької компанії Igis.
Але кошти фінансових установ – лише одне з джерел інвестицій. Важливим є залучення коштів у пріоритетні галузі економіки. Серед традиційних галузей найкращі показники зростання демонструють легка та харчова промисловості, машинобудування, приладобудування, фармацевтика та видавничий бізнес.

У Львові активно розвиваються цілком нові напрямки, які з’явились у місті в останні роки: інформаційні технології, туризм, ділова гостинність.

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_економіка

Звіт 2018

Показати »

 • ІТ-парк. Найбільша інвестиція – канадська компанія Brookfield будує новий ІТ-парк на 14 тис. нових робочих місць на перехресті Стрийська-Чмоли
 • Індустріальний парк «СІТІПаркЛьвів» площею 25 га – це 3 тис. нових робочих місць, інвестиція понад 50 млн євро від голландського гіганта нерухомості виробничого призначення СТР
 • Нові кластери. Створено Західноукраїнський кластер модної індустрії, біотехнологічний кластер «Біотех І Фарма», Львівський кластер освіти і креативності, Кластер видавничої справи та поліграфії
 • Відкритіші для світу. Відкрито 17 нових напрямків. пасажиропотік зріс на 47,1% і досяг 1468,1% тис. пасажирів. Кількість рейсів зросла на 28,3% – з 10088 до 14148
 • Індустрія ділової гостинності. У Львові відбулося 283 конференції, які відвідало 63 тис. конференц-делегатів
Звіт 2017

Показати »

 • На вул. Шевченка відкрили найбільший у Європі торгово-офісний центр компанії Amway . Біля Львова відкрили 2 черги заводів «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» (це 3 тис. робочих місць). Восени відкрили і другу чергу заводу.
 • Оновлений торгкомплекс ТзОВ «Шувар» (створено близько 500 робочих місць).
 • У Львові розпочали оновлювати старі промислові зони. На базі 14 старих заводів створять інноваційні простори.
 • Вдесяте провели виставку-ярмарок «Львівський товаровиробник» (124 місцевих підприємства).
 • Індустріальний парк: влаштовано електропостачання на ділянці у «Рясне-2» для будівництва індустріального парку. Це буде перший в Україні парк, що створить 3 тис. робочих місць.
 • ДП «МА «Львів» ім. Данила Галицького» розширило географію польотів до країн Шенгену – відкрито 8 нових авіа-напрямків. Із аеропорту відлетів мільйонний пасажир.
 • Львівське конференц-бюро презентувало Львів на 13 міжнародних заходах у Любляні, Кракові, Вільнюсі, Стамбулі, Ризі, Мінську, Ченду, Франкфурті, Ріміні, Празі, Барселоні. У Львові пройшли 230 конференцій, які відвідало понад 33 тис. конференц-делегатів.
 • Запуск «розумного» туристичного маршруту на 15 локацій «Вперше у Львові» (візуалізація кам’яними табличками з QR-кодами на хідниках біля культурних та історичних пам’яток).
  Маршрут 4 мовами: українською, англійською, німецькою, польською.
Звіт 2016

Показати »

 • розпочали роботу три об’єкти міжнародних компаній: «Amway» та дві черги «Фуджікура»
 • вже вдев’яте пройшла виставка-ярмарок «Львівський товаровиробник»
 • до ділянки під майбутній індустріальний парк підведено всі інженерні мережі
 • відкрито три нові авіанапрямки зі Львова до Польщі, Білорусі та Литви
 • туристичні теми Львова презентували на 17 міжнародних заходах
 • Львів відвідало 2,6 млн гостей, що на 30% більше, ніж торік
Звіт 2007-2015

Показати »

 • Відродження слави Львова як виробника трамваїв, тролейбусів на базі підприємства “Електрон”. Львівська мерія перша замовляє на цьому підприємстві всі нові взірці електротранспорту, прибиральної техніки, швидку допомогу для підтримки розвитку підприємства.
 • Четверта з найбільших в Європі компаній з управління індустріальними парками «СТР» (Нідерланди) інвестує 50 млн євро в будівництво Індустріального парку в Рясне-2, де буде створено понад 3 тис нових робочих місць.
 • Відкрито представництво ЄБРР – єдиний регіональний операційний офіс Банку в Україні, який працює над реалізацією Програми підтримки розвитку малого та середнього бізнесу у всьому Західному регіоні Україні.
 • Львів стає все більш привабливим для великих іноземних інвесторів. Свої представництва у місті відкрили Siemens, Fujikura, Symphony Solutions, GlobalLogic тощо
 • У Львові відкриваються центри бізнес-сервісу міжнародних компаній (Nestle, Austrian Airlines).
 • Львівські компанії відкрили для себе світові ринки: продукція Львова експортується в ЄС та інші країни світу.

 

«Підтримка львівських виробників та залучення інвесторів – це шлях, який дозволяє місту заробляти. Щорічно традиційно ми проводимо Ярмарок львівських товаровиробників. Також ми розпочали оновлювати старі промислові зони та давати їм нове життя. На базі 14 старих заводів плануємо створити інноваційні простори для роботи креативних підприємців», – Вікторія Довжик, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Робота з фінансами – це, власне, моя спеціалізація, тому я докладаю максимум зусиль, аби використання коштів громади Львова було прозорим та ефективним. Такий підхід дозволяє нам бути привабливішими для іноземного інвестора. Завдяки будівництву індустріальних парків Львів має можливість підвищити рівень життя мешканців», – Олег Василишин, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

 

Пріоритети 2020

 

Команда Об’єднання «Самопоміч» (економічний блок)
Сергій КіральСергій Кіраль народний депутат (фракція “Об’єднання “Самопоміч”), заступник голови комітету з питань промислової політики та підприємництва. Працював керівником управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради, за цей час місто уклало низку договорів про співпрацю та залучення інвестицій з міжнародними фінансовими організаціями, залучено інвесторів в пріоритетні для розвитку міста напрямки. Координатор проекту “Індустріальний парк” в Рясне-2.
Вікторія ДовжикВікторія Довжик депутат Львівської міської ради (фракція “Об’єднання “Самопоміч”), голова комісії фінансів та планування бюджету, керівник управління економіки Львівської міської ради. Брала участь у розробці та впровадженні системи енергоменеджменту м. Львова, підготовці та проведенні ЄВРО 2012, підготовці Стратегії підвищення конкурентоспроможності, реалізації міжнародних проектів, підготовці та реалізації Програми сприяння підприємництву, Програми залучення інвестицій.
Роман ФедишинРоман Федишин депутат Львівської міської ради (фракція “Об’єднання “Самопоміч”),заступник голови комісії фінансів та планування бюджету; Співзасновник ТзОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар». Голова Асоціації оптових ринків сільськогосподарської продукції України; вдруге обраний Президентом Фонду Центральноєвропейської ініціативи оптових ринків. В групі компанії «Шувар» безпосередньо працює близько 1000 осіб, але робочих місць створено понад 5000, якщо врахувати підприємців, які “виросли” на об’єктах “Шувару”.
 • Bohdan Haiduk

  Розробка програми підтримки малого і середнього бізнесу. Львів історично був сильним саме в сегменті невеликого підприємництва і це не недолік, а перевага, яку треба розвивати.
  Необхідно створити умови, при яких львів’яни будуть мати можливість легко започаткувати, отримати фінансування і на пільгових умовах вести бізнес пов’язаний із виробництвом/продажем інноваційних, енергозберігаючих продуктів, розвитком експорту (відшкодування ПДВ, використання давальницької сировини).

 • Дима Ведилин

  Економіка без економіки.ЇЇ немає.Система впровадження еенергоменеджменту?!Програма сприянню підприємництву? Ви що за дурників виборців тримаєте?

 • Петр

  Припинити руйнувати та розпродавати ЛАЗ. Повернути Львівський Автобусний Завод,в державну власність і відновити завод та випуск автобусів Привести нових інвесторів закордону а не з Росії! повернути 20 000 чоловік роботу на заводі та їхне житло в гуртожитках!!! Я поряд заводу живу і бачу. як руйнують розкрадають будують будинки а як в народі говориться до одного місця ці будинки, тому що люди немають роботи і грошей щоб купити житло!!!

  • Oleg Lukovsky

   У жодному разі, не можна повертати державі, тільки приватній компанії

 • Iryna Rymbar

  Навіщо будувати новий індустріальний парк, якщо можна знайти інвесторів і відновити ЛАЗ? Нові робочі місця – то супер, але складається враження, що таким чином міська влада намагається повторити історію з “Ареною Львів”, коли замість того, щоб відремонтувати стадіон “Україна”, збудували нове футбольне поле, яке тепер нікому не потрібне. Кілька місяців тому голова ЛОДА пан Синютка стверджував, що роботу ЛАЗу відновити цілком реально, так як на підприємстві повністю збережені всі можливості для виробництва. Однак зараз мер Львова скрізь зазначає, що завод, свого часу занесений до Книги рекордів України, є “мертвим”, і розробка законопроекту щодо передачі його у державну власність є недоцільною. Цікаво, працівники ЛАЗу теж такої думки?

  • Tamila

   Треба розвиватися і йти далі. Щодо стадіону, дивні речі говорите. Стадіон здебільшого готувався під Євро-2012. “Україна” не дала б змоги проводити матчі такого рівня. Зараз на новому стадіоні постійно проводяться матчі, конференції, наукові й технологічні заходи. Що означає «футбольне поле, яке тепер нікому не потрібне»? До слова, Арена Львів – це не лише футбольне поле. Поцікавтесь для себе її інфраструктурою. Критика повинна бути, але конструктивна.