Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Енергетика. Здобути енергетичну незалежність

 

Одне з найважливіших завдань, яке вирішують провідні країни та міста – енергоефективність. Вирішують, як позбутись залежності від традиційних джерел енергії та перейти на відновлювальну енергію (сонце, вітер і т.д.).

Для України це ще й питання національної безпеки, адже Росія активно використовує газ як зброю шантажу. Деякі федеральні землі Німеччини уже отримують понад 50% усієї енергії з відновлювальних джерел, і це лише початок.
У 2009 р. Львів підписав Угоду Мерів і долучився до 369 органів місцевої влади (27 країн Європи), що підтримали масштабну ініціативу Єврокомісії. Мета: розробка та впровадження 10-річних планів скорочення споживання енергоресурсів не менш, ніж на 20% від існуючого рівня, із застосуванням відновлювальних джерел енергії.

 

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_енергетика

Звіт 2018

Показати »

 • Індивідуальні теплові пункти. У Сихівському районі триває встановлення ІТП у будинках. Проект реалізовує ЛМКП «Львівтеплоенерго» спільно з ЄБРР. Роботи проводять по 165 будинках.
 • Тепломодернізація будинків. ОСББ та ЖБК отримали 64 «теплі» кредити на 27,9 млн грн. З міського бюджету відшкодовано по 43 кредитах 4,2 млн грн.
 • Ремонти об’єктів теплопостачання. Змінено більше 10 км трубопроаводів, проведено реконструкцію котелень на вул. Солодова, Шевченка, реконструкцію ЦТП на вул. Стрийській.
 • Дбаємо про екологію. Утилізовано 290 тис. відпрацьованих люмінесцентних ламп. Започатковано безкоштовний збір великогабаритних електричних та електронних відходів. Зібрано 2500 різних видів непридатної техніки.
 • Підтримка містом ОСББ. 1247 ОСББ охоплюють 1310. Провели повну термодернізацію 5 будинків ОСББ та одного ЖБК в рамках програми відшкодування коштів з міського та державного бюджетів. У 15 будинках ОСББ провели капітальні ремонти, ще в 10 – заплановано.
Звіт 2017

Показати »

 • Індивідуальні теплові пункти: ЛМКП «Львівтеплоенерго» виконало технічні вимоги на тендер для встановлення 84 ІТП у Шевченківському районі. За кошти ЄБРР у Сихівському районі Львова встановлять 409 ІТП.
 • ЛМКП «Львівтеплоенерго» виконало реконструкцію котельні на пл. Соборна, 5, вул. Левицького, 8, замінило 7 км теплових мереж. Проведено монтаж теплової мережі до перинатального центру на вул. Дж. Вашингтона, 6.
 • На очисних спорудах повністю замінено обладнання на 1-й технологічній лінії очисних споруд та капітально відремонтовано 4 первинних відстійники.
 • Під час ІІІ Міжнародного Екологічного Форуму «Вода та Енергія» підписано меморандум про співпрацю з Національним Фондом Охорони Навколишнього Середовища та Водного Господарства Республіки Польща (залучення польських експертів для розробки мастер-плану реконструкції системи каналізації Львова).
 • Триває Проект побудови біогазової станції на очисних спорудах міста Львова за кошти ЄБРР, НЕФКО, Е5Р та міста.
 • Дбаємо про екологію: Екобус (ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів») зібрано понад 15,5 тис. ламп та 158 термометрів, прийнято та перероблено понад 120 тис. ламп.
 • Альтернативне опалення: На території міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги приватний інвестор збудував твердопаливну котельню, яка опалює 8 корпусів лікарні (заощадження 1 млн грн. щорічно).
Звіт 2016

Показати »

 • у житлових будинках встановлено 55 вузлів обліку теплової енергії
 • 2,5 тонн відпрацьованих батарейок та 8446 відпрацьованих люмінесцентних ламп вдалося зібрати завдяки еко-бусам
 • у Львові працює єдиний в Україні завод з переробки ртутних ламп
 • проведено тендер на встановлення 409 ІТП на Сихові
 • замінено 8 км теплових мереж
Звіт 2007-2015

Показати »

 • За останні 5 років замінено 110 км теплових мереж та зменшено тепловтрати з 23% (2010 рік) до 12% (2015).
 • Реконструйовано 26 котелень із встановленням сучасних котлів з ККД понад 92% та збудовано 6 нових котелень. 
 • Відреконструйовано 6 центральних теплових пунктів із встановленням нового енергоощадного обладнання.
 • Замінено понад 300 км водопровідних та каналізаційних мереж, що зменшило кількість аварійних відключень та підвищило надійність виконаних робіт 
 • Спільно з ЄБРР започатковано проект, спрямований на встановлення індивідуальних теплових пунтків (ІТП) у понад 500 будинках на Сихові, що дозволить мешканцям самостійно регулювати подачу тепла, а це – зменшення тепловтрат та витрат електроенергії. 
 • Запроваджено програму заходів енергоменеджменту в комунальних будівлях, що дозволило зекономити 18 млн. грн. бюджетних коштів 

 

«Ми в місті можемо запроваджувати сучасні системи енергозбереження. Будувати енергетичні об’єкти за сучасними технологіями. Власне, навіть забезпечити Львів на 10% власною електроенергію. Провести термоізоляцію житлових будинків – і вже будемо мати суттєве заощаджування енергії. Насамперед необхідно змінити свідомість мешканців, вони повинні зрозуміти, що є господарями свого міста», – Володимир Крицак, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Альтернативі види джерел енергії – це те, що дозволить місту стати незалежним. За цим майбутнє. Наше завдання розвивати цю галузь, поступово переводити всі підприємства на екологічно чисту енергетику та паливо. Весь цивілізований світ переходить на відновлювальні джерела енергії. Це тенденція, яку місто зобов’язане підтримати», – Оксана Динік, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

 

Пріоритети 2020

 

Команда Об’єднання «Самопоміч» (енергетичний блок)
Лев Підлісецький Лев Підлісецький народний депутат (фракція Об’єднання “Самопоміч”), член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Працює в комітеті у напрямку приведення законодавства України у відповідність до вимог Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Раніше очолював «Південьзахіделектромережбуд» (будівництво високовольтних ліній ЕП та ПС). Був одним з ініціаторів та президентом Львівського туристичного альянсу.
Степан Пакіж Степан Пакіж депутат Львівської обласної ради (фракція Об’єднання “Самопоміч”), директор ЛМКП «Львівтеплоенерго», ЛКП «Залізничнетеплоенерго». За 18 років роботи пройшов шлях від електрика до генерального директора. Важливим досягненням спільно з колективом є відновлення роботи ТЕЦ-1, парових котлів, турбогенераторів. Курував будівництво другого тепловиводу. Координує проект переведення ТЕЦ-2 на альтернативні види палива.
Володимир КрицакВолодимир Крицак депутат Львівської міської ради (фракція Об’єднання “Самопоміч”), член комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, голова правління Асоціації ОСББ «Галичина». Десять років тому він вирішив змінити будинок, в якому живе. Згодом його прикладом надихнулися сусідні мешканці, які разом створили Асоціацію ОСББ, що докорінно змінила поняття житлового господарства у 7-ми багатоповерхівках.
 • Volodymyr

  Саме головне забули! Встановити в квартирах з центральним опалювання лічильники тепла! Щоб люди самі контролювали тепло в квартирах, а не відкривали зимою форточки! Якщо це нереально то впровадити програму переведення з ЦО на індивідуальне опалення.

  • Василь

   І системи балансування, щоб не було як зараз, останній поверх вікна відкриває, а перший мерзне і платять всі однаково.

   • Олена

    А поки це все буде зроблено прошу корегувати температуру в батареях. Те, що ввімкнули опалення з настанням холодів минулого тижня, за це велике спасибі. Але вчора 12 гр , сьогодні 15 гр , а на батареях можна яєчню смажити. Взимку не було таких гарячих батарей. В квартирі відкриті всі вікна і балкон. І які ж рахунки прийдуть за опалення атмосфери ?

 • Василь

  Цікаво звідки взяти кошти на термоізоляцію житлових будинків. І чому цього не робилось попередні 10 років, а тепер буде робитись?

 • Дима Ведилин

  ОСББ ? А може житлову комунальну власність повернути її власникам і запровадити ОСН і більше не красти улюдейі встать на коліна просячи вибаченнь!

 • Андрій Лв

  Чи можливо зараз відновити в Львівській обл. виробництво торфобрикетів та пелет? Можна продавати населенню та перевести деякі котельні на це паливо.

 • Вікторія Асадча

  Спростіть систему для людей! Для того щоб від’єднатися від центрального опалення, яке у нашому будинку не працює – треба пройти сім кіл аду. Припиніть знущатися над людьми!

 • Roman Efimov

  Пропоную переобладнати і перевести на вугілля із Волинського басейну Львівську ТЕЦ-2. Ця ідея вже озвучувалася заступником міського голови Львова з питань містобудування та інфраструктури Володимиром Шевчуком http://vgolos.com.ua/news/lvivska_tets2_mogla_by_zabezpechuvaty_elektrykoyu_vsyu_oblast__shevchuk_166425.html
  Справа суттєво полегшується тим, що під час будівництва ТЕЦ її робота на вугіллі передбачалася проектом, але через тодішню дешевизну газу не була реалізована.
  Львівське підприємство ПрАТ “Техенерго” володіє всім спектром технологій для проведення таких робіт, від проектування до пусконаладки.

 • Andriy Huzner

  Пропоную впровадити в новобудовах обов’язкове використання повновакуумних сонячних колекторів та фотоелектричних станцій. Це дасть змогу зекономити від 60% в рік (газу, електрики), що використовується для гарячого водопостачання, а фотоелектричні станції можуть живити всі насосні групи будинку, а також освітлення прибудинкових територій та підїздів.