Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Медицина. Право на здоров’я

 

Кожен в Україні, хто стикався з медициною, не повною мірою задоволений якістю надання цього виду послуг. Без усмішки зустрічають в реєстратурі, великі черги до лікарів, застаріле обладнання, необхідність платити за медикаменти. Такі реалії сьогоднішньої медицини в Україні. Яким шляхом пішли більшість країн світу? Це страхова медицина. Про цю реформу в Україні говорять багато, але наразі не вистачає рішучості її реалізувати.
Відтак, відсутність державного фінансування, нестача якісного медичного та технічного забезпечення – це ті проблеми, з якими доводиться зіштовхуватися щодня. У таких випадках треба вирішувати усе силами міського бюджету, пошуком грантів та інвестиційних коштів. Попри всі ці труднощі, за останні роки було проведено чимало ремонтів у важливих медичних установах міста. Наші лікарні стали базовими для західного регіону країни.
Проведено модернізацію лабораторій, створено нові відділення, кабінети у міських лікарнях. Плани на майбутнє амбітні, і до їхнього втілення буде докладено максимум зусиль.

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_медицина

Звіт 2018

Показати »

 • Медична реформа. Підписано 530 тис. грн декларацій про вибір лікаря.
 • Амбулаторії сімейної медицини. Працює 18 амбулаторій, реконструйовано амбулаторію в Рудно, відремонтовано амбулаторію на Знесінні, розроблено ПКД на амбулаторію в Рясне.
 • Нові заклади. На Сихові відкрито Центр раннього втручання для сімей, у 8-ій і 4-ій лікарнях створено три нові відділення.
 • Здоров’я дітей – основне. У дитячу лікарню придбано сучасне спеціалізоване обладнання, облаштовано три операційні, закуплено 4 апарати штучної вентиляції легень для новонароджених.
 • Нові сервіси в медзакладах. «електронна реєстратура» працює в 9 закладах. У 4-ій поліклініці запроваджено електронну амбулаторну карту.
 • Профілактика. Під час профілактичних акцій обстежено 93 тис. осіб. Під час акції «здорове місто» обстежено 10, 7 тис. осіб.
 • Лікарі зі світовим ім’ям у Львові. На базі міських лікарень провідні фахівці з Канади, Великої Британіх, США, Німеччини, Польщі проконсультували 342 пацієнти і спільно з львівськими лікарями прооперували 66 пацієнтів зі всієї України.
Звіт 2017

Показати »

 • В медицину Львова з різних джерел фінансування інвестовано 86,8 млн грн., з них реконструкцій, поточних і капітальних ремонтів – на 22 млн грн, обладнання придбано на 64,8 млн грн.
 • Нові Амбулаторії сімейної медицини у мікрорайоні Новий Львів та у Личаківському районі – на вул. Личаківській, 119.
 • Капітально відремонтовано амбулаторію у мікрорайоні Рясне-1. Сімейною медициною охоплено 92% людей.
 • Сучасні цифрові рентген-апарати для обстежень. Вартість 5-ти рентген-апаратів – 23,3 млн грн.
 • Дитячі поліклініки. Відкрито поліклінічні відділення на вул. Повітряній Раппопорта, капітально відремонтовано дитяче поліклінічне відділення на вул. Стрийській. За позабюджетні кошти міська дитяча клінічна лікарня отримала: низку спеціалізованого обладнання. За кошти міста придбано фізіотерапевтичне обладнання.
 • «Електронна реєстратура» та електронна медична картка пацієнта. У поліклінічних відділеннях 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева, у 2-й, 3-й, 4-й, 5-й та 6-й міських поліклініках компанія-розробник реалізувала безкоштовно проект «Електронна реєстратура». У жіночій консультації 4-ї міської поліклініки запроваджено електронну медичну картку пацієнта.
 • Покращення меддопомоги для жінок. У 5-тій міській клінічній поліклініці відкрито міський міжрайонний скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок, який забезпечено обладнанням.
 • Профілактичні акції. Проведені численні акції. Обстежено близько 126 тис. осіб. За результатами акції зареєстровано 14 587 звернень, у 2 162 осіб (14,8%) виявлено патологію. Обстежено 1 424 дитини, патологію виявлено у 681 дитини (47,8%).
Звіт 2016

Показати »

 • запрацювали ще 3 нові амбулаторії сімейної медицини, триває облаштування наступної; сімейною медициною охоплено 91% населення
 • розпочали роботу муніципальні кабінети фізичної реабілітації
 • закуплено 130 одиниць нового сучасного обладнання на понад 62 млн грн
 • стартувала «Електронна реєстратура» у комунальній 4-міській поліклініці
 • проведено профілактичні акції для попередження і виявлення захворювань, у яких взяли участь понад 140 тис. осіб
Звіт 2007-2015

Показати »

 • Відкрито 124 дільниці сімейної медицини; створено 11 центрів первинної медико-санітарної допомоги; відкрито 6 сучасних амбулаторій сімейної медицини. 
 • Створено відділення дитячої нейрохірургії, відділення реабілітації, кабінет фізичної і соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами та проект «Електронна карта пацієнта» в міській дитячій лікарні на вул. П.Орлика 
 • В міських медичних закладах облаштовано відділення паліативної допомоги, відділення фізичної реабілітації, кабінети імуноферментного аналізу, кабінет медичної допомоги для людей з вадами слуху, глаукомний кабінет, кабінет для надання гінекологічної допомоги жінкам, які пересуваються на візках. 
 • Створено кабінети телемедицини в міській лікарні швидкої медичної допомоги, міській дитячій лікарні, 8-й міській лікарні та відділення фізичної реабілітації в міській лікарні швидкої медичної допомоги. 
 • Щорічно проводяться профілактичні акції, в результаті яких обстеження пройшли понад 1 млн. осіб 
 • Створено умови для розвитку приватних медичних закладів 

 

«Реформа охорони здоров’я означає зміну принципу фінансування за надані медичні послуги. Львівські заклади первинної ланки до цього готові. Відкриваються нові амбулаторії сімейної медицини, запроваджуються електронні медичні картки та реєстратура. Це сприяє покращенню якості надання послуг мешканцям, оскільки в рамках реформи люди обиратимуть кращих лікарів», – Ігор Стояновський, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Працюючи з дітьми, я знаю, наскільки важливо попередити захворювання на ранній стадії, щоб уникнути проблем у подальшому житті. Знаю, як багато зусиль держави за кордоном прикладають для того, щоб розвивати превентивну, тобто профілактичну медицину. Ось наприклад, профілактичні акції «Здорове місто», які ми організовуємо в місті щороку, виробляє у людей звичку дбати про своє здоров’я. Це говорить нам про якість та потрібність проведення таких подій. Профілактика завжди краща і дешевша за лікування», – Андрій Дворакевич, лікар-хірург, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Необхідно досягти такого рівня медичного забезпечення, щоб пацієнт міг без особливих затрат зробити комп’ютерну чи резонансну томографію, яка зараз недоступна більшості населення. Треба зробити все для того, щоб кожен мешканець отримував гідну медичну допомогу чи консультацію, переступивши поріг поліклініки», – Орися Богун, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

 

Пріоритети 2020

 

Команда Об’єднання «Самопоміч» (медичний блок)
Володимир ЗубВолодимир Зуб начальник управління охорони здоров’я. Більше десяти років працює у Львові, за цей час йому вдалося розвинути мережу сімейної медицини, забезпечити віддалені від центру міста амбулаторіями. Був ініціатором профілактичних кампаній серед мешканців. Вдалось впровадити інноваційні методики (телемедицину, електронна картка пацієнта) та відкрити багато нових відділень у міських лікарнях та поліклініках (інфарктне, реабілітаційне).
Андрій ДворакевичАндрій Дворакевич депутат Львівської міської ради (фракція «Об'єднання «Самопоміч»), член комісії гуманітарної політики, Керівник Центру малоінвазивної хірургії дитячого віку лікарні «ОХМАТДИТ», Голова медичного благодійного фонду «Я не один». Фонд “Я не один” покликаний допомагати дітям-сиротам та дітям, яким потрібні унікальні коштовні операції. Провів 1,5 тис операцій дітей, в тому числі із застосуванням новітнії відеоендоскопічних технологій.
Ігор СтояновськийІгор Стояновський депутат Львівської міської ради (фракція «Об'єднання «Самопоміч»), член комісії гуманітарної політики, заступник головного лікаря з хірургічної роботи 8-ї міської клінічної лікарні, асистент кафедри хірургії медичного університету імені Данила Галицького. Член правління львівського осередку Асоціації хірургів України, член Українського лікарського товариства у Львові. Упродовж 2009-2012 років брав активну участь у підготовці й проведенні медичного забезпечення ЄВРО 2012 у Львові.
 • Bohdan Haiduk

  Створення пільгових умов для інвесторів, зацікавлених в будівництві та організації роботи приватних поліклінік/лікарень, які повинні стати альтернативою державній медицині.

 • Дима Ведилин

  тут можна говорити +

 • Андрій Лв

  Законодавчо затвердити закон, що передбачає перерахування штрафу (або частини) за порушення правил дорожнього руху водіями та пішоходами медецині катастроф для надання меддопомоги постраждалим в аваріях.

 • TheLotCarmen

  Страхова медицина – завдання номер1!

 • Андрій Львів

  Досягнення)) . Про корупцію яку розвів Зуб у комунальних закладах забули згадати, коли кожного лікаря у Львові заставляють брати по 14 днів за власний рахунок, коли кожен місяць повинен здавати по 300 грн позабюджетних, коли лікарі проводять ремонти за власний кошт, а потім адміністрація і Зуб собі у кишену списують бюджетні кошти.

 • User

  Недостатньо просто запровадити електронну медичну картку. Найголовніше при цьому впровадженні – впевнитись, що всі дані в електронному вигляді не будуть переписувати від руки в старі формуляри, як це часто трапляється.