Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Інфраструктура. “Артеріальна” система міста

 

Рівень розвитку країни визначається рівнем розвитку інфраструктури. За роки незалежності України Львів та область не отримували необхідної державної підтримки, спрямованої на будівництво якісної транспортної інфраструктури.

Чемпіонат з футболу 2012 року дав можливість частково залучити державні кошти у будівництво нових доріг та реконструкцію вже існуючих. Безперечно, місто Львів розвивається, з’являються нові потреби. І сьогодні ми гостро говоримо про питання будівництва нових доріг у великі спальні мікрорайони міста, про будівництво якісного швидкісного трамвайного сполучення з центром міста, про будівництво багаторівневих паркінгів.
Ми першими в Україні “реформували” систему дорожнього руху, надавши пріоритет пішоходам, велосипедистам і вже потім власникам приватного транспорту. У центрі міста з’явилась велика пішохідна зона. При будівництві чи реконструкції усіх доріг у проекті закладається будівництво велосипедних шляхів.

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_інфраструктура

Звіт 2018

Показати »

 • Капітальний ремонт вул. Личаківської, розпочато – вул. Замарстинівської. Проведено капільний ремонт вул. Пластової, Просвіти, Котлярської, Зимновідської-Станційної тощо. Розпочато будівництво гравітаційної дороги від західного обходу Львова до житлового масиву «Білогорща».
 • Ремонт мереж водопостачання. Повністю оновлено міські водогони протяжністю понад 5 тис. м, магістральні – понад 2 тис. м, замінено 9 тис. м аварійних ділянок водопроводів.
 • Каналізування неканалізованих вулиць. Розпочато каналізування районів Стара Левандівка, Янівська-Прилбицька (Рясне-2), замінено 1050 м аварійних ділянок каналізаційних мереж.
 • Нова велоінфраструктура. Розпочато будівництво велодоріжок на вул. Сихівській, Виговського, Кн. Ольги – Сахарова.
 • Площа Двірцева. Проведено тендер на визначення підрядної організації. Передбачено збільшення інфраструктури громадського транспорту, кількості зупинок, громадський простір, фонтан, підземний паркінг. Реконструкція розпочнеться у 2019 році.
Звіт 2017

Показати »

 • Ремонти доріг. Відремонтовано більше 300 тис. м2 доріг. Завершальні роботи на новозбудованому шляхопроводі на вул. Городоцька, 166. Міст не лише реконструювали, а й розширили проїжджу частину до чотирьох смуг на ділянці від «Хлібзаводу» до вул. Сяйво. На це витратили 27 млн грн.
 • Ремонт мереж водопостачання. Замінили 12 км аварійних ділянок водопроводів. На території обласного перинатального центру на вул. Вашингтона капітально оновлена водонасосна станція.
 • Каналізування вулиць. Прокладено 2 км нових колекторів у неканалізованих районах міста.
 • Велоінфраструктура. У Львові побудовано орієнтовно 100 км велодоріжок та встановлено 24 станції муніципального велопрокату NextBike.
 • Zero Waste. Львів став першим українським містом, яке долучилося до ініціативи. Ціль: знизити обсяг відходів на 30% до 2020 року.
 • Сучасний завод з глибинної переробки сміття. Підписано Угоду про наміри кредитного фінансування. Від ЄБРР місто отримає 25 млн євро кредитних коштів та 10 млн євро грантових для будівництва сміттєпереробного заводу. Оголошено тендер на будівництво 15 свердловин та проведення дослідження кількості і складу біогазу на Грибовицькому полігоні.
Звіт 2016

Показати »

 • прокладено 1,8 км нових каналізаційних трубопроводів, замінено 13,5 км аварійних ділянок водопроводів та 2 км каналізаційних колекторів
 • підписані угоди на виділення Львову 27,5 млн євро на реконструкцію очисних споруд та будівництва станції переробки мулу
 • поїхав трамвай на Сихів: будівництво фінансувала міська рада та ЄБРР, грантом долучився уряд Німеччини
 • відремонтовано понад 287 тис. м2 міських доріг
 • прокладено понад 1,8 км нових каналізаційних трубопроводів
 • близько 300 дощоприймачів облаштовано гідрозатворами
 • замінено старі колектори на вул. Мечникова та вул. Стуса
Звіт 2007-2015

Показати »

 • Відремонтовано понад 110 км доріг. Серед них – основні магістралі міста: вул. Стрийська, Липинського, Шевченка, Городоцька, Кн.Ольги, пр.Чорновола, Любінська, Кульпарківська, Личаківська, Зелена 
 • Автентичне бруківочне покриття повернули центральним вулицям Львова: пл.Галицькій, вул.Куліша, Січових Стрільців, пр.Свободи, Лесі Українки, пл.Старий Ринок тощо. 
 • Стартував проект з будівництва трамвайної колії на Сихів. Довжина колії – 11,5 км у дві сторони. З Сихова до центру трамваєм можна буде заїхати за 25 хв. 
 •  Відновлено міст на вул. Левандівській. 
 • Під час будівництва трамвайної колії на Сихів проведено роботи з підсилення моста на пр.Червоної Калини 
 • Тестово впроваджено відокремлені смуги для громадського транспорту на 2 вулицях – на пр. Свободи та вул. Городоцькій 

 

Пріоритети 2020
Команда Об’єднання «Самопоміч» (блок Інфраструктура)
Олег БерезаОлег Береза депутат Львівської міської ради (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), керівник ЛКП “Львівавтодор”. Займається проектами реконструкції доріг, освітлення, моніторингу функціонування електротранспорту.
Мирослав ГолякМирослав Голяк працівник компанії з розробки програмного забезпечення «Rebbix Україна», член громадської організації «Львів - безпечне місто». Займається активною громадською діяльністю у сфері зручної та безпечної пішохідної інфраструктури та громадського транспорту. Основні проекти: острівці безпеки, світлофори та додаткове освітлення на пішохідних переходах, автор сервісу відслідковування руху транспорту lad.lviv.ua.
Ігор КорончевськийІгор Корончевський депутат Львівської міської ради (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), член комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, засновник компанії «Укрпрокат». Член робочої групи “Якісний транспорт”. Координує діяльність щодо створення стандарту поведінки і зовнішнього вигляду водіїв міського транспорту.
 • Volodymyr

  Для мене найбільш важливо продовжити тролейбус з Наукової на Сихів, і від Кінескопу по Кульпарківській до вокзалу (попри приміський вже лінія є). А також побудувати хоч кусок Ряшівської і таким чином з’єднати Кульпарківську ну хоча б з Любінською і новим терміналом.

 • Руслан Семашов

  Пріоритет пішоходам це прекрасно, але автомобілі, які роблять декіька кіл по центральній частині міста у пошуках бодай якогось місця, щоб запаркуватись – свідчення відсутності базової інфраструктури. Обмежуючи рух автотранспорту й постійно “урізаючи” місця для паркування, нам, мешканцям центру, створюється більше проблем ніж користі: кружляння центром вищезгаданих автівок загазовує і так неякісне повітря, створює додатковий шум та напругу. А все через неспроможність влади забезпечити елементарну альтернативу для автовласників. Влада здатна довго й безрезультатно говорити про багаторівневі паркінги й розповідати, як формується урбаністичний простір європейського зразку – але такої маразматичної ситуації з паркуванням, як у Львові, немає у жодному європейському місті, коли мешканець будинку в центральній частині міста фізично не може зупинитись неподалік власного будинку, а шукати місце, щоб запаркуватись за пів кілометра від дому деколи доводиться пів години. “Інфраструктура”…

 • Володя

  А коли це вул. Шевченка ремонтували. Очевидно пан Садовий після того як став мером в Рясне більше не заїджав.

 • oleg

  +шевченка не ремонтували
  чому в планах немаэ трамваю на рясне це всього продовження смуги на три кілометри а вирішення транспортної проблеми для трицяти тисяч львівян і всього яворівського району області який через шевченка заїзджає в львів
  Є велика необхідність розширення вулиці шевченка хочаб до чотирьох смуг або будівництво нової полоси для того щоб зробити існуючу дорого одно стороньою!!! тому що з кожним роком кількість машин в місті збільшоється і відповідно пропки зарас доходить до того що три км від рясне до кінцевої трамваю сімки можна їхати 40-50хв зимою може доходити до 1,5 години ЦЕ НЕСТЕРПНО КОЖНОГО ДНЯ ТАК ДОБИРАТИСЬ НА РОБОТУ!!!!!
  Великий плюс за роботу з велодоріжками та створення центрів оренди велосипедів дуже надіюсь зо ця ідея втілеться в життя!
  голосую за садового.

 • Василь

  З Левандівки хіба один тролейбус їздить, і то, ледве-ледве. Можна з’єднати лінію 12 і 7 через міст, і пустити тролейбус в сторону південного базару, або краще аж до Наукової.

  • Павло

   Підтримую варіант тролейбуса з Левандівки в сторону вул. Стрийської

 • Роман

  Пора на велосипеди пересідати і буде менше пробок в місті

  • Мирослава Титюк

   Зимою на велосипедах дуже не поїздиш. А ставити світлофори на кожному кроці, чи робити тупікові вулиці, по яких раніше багато транспорту йшло не зовсім розумно

 • Олег

  трансферні квитки,щоб можна добиратися до потрібного місця за певний час,не оплачувати пересадку додатково.

 • Мирослава Титюк

  Було б добре розгрузити вулиці шляхом зменшення кількості світлофорів (вул. Кульпарківська біля нового ашану, вул. Вол. Великого). Будувати нові розвязки. А то місто перетворюється на суцільний корок

 • TheLotCarmen

  Не менш важливим є завдання добудови кільцевої дороги на північному боці (як складова частина майбутньої платної дороги Краковець-Львів)

 • Юрій

  Коли планується каналізування і ремонт вулиці Голубця, як було обіцяно ще до першого приходу в мери..

 • олег

  сполучити Суботівську з Шевченка, розвантажить всю вул. Шевченка

 • Жорж

  ” Вуйки” , що при владі у м. Львові в міру свого куцого рзуму ніяк не збагнуть, що у Львові потрібно будувати метрополітен. Тому що ” Вуйки” щільно і густо забудовують місто, цілеспрямовано нищать підприємства і їх території забудовують житлом. І ” Вуйки” мають з цього зиск.” Вуйки” хочуть , щоб мільйонне місто подавло каву туристам, чи максимум працював в ІТ технологіях. Скоро місто перетвориться в суцільний корок , а розширити дороги немає змоги бо довкола спадщина юнеско. кількість транспорту навіть при нашій ніщеті щороку збільшується. Скоро вуйки проголосують за знесення Оперного театру для створення транспортної розвязки. В Німеччині В Росії майже в кожному обласному центрі є метро! Бо ткаих тупих ” Вуйків” немає при владі ніде.

 • Сашко Савчук

  Не впевнений, що пишу у вірний розділ, але не знайшов місця, де написати про “ЯКІСНУ ВОДУ” Львова. Живу у Личаківському р-ні. Я використовую фільтр грубої очистки 1-5мк і змінюю картридж у фільтрі кожні 3-4тижні. За це час він фільтрує 3,5-4,5 м3 води при тому, що він розрахований на 20м3. Що я бачу: коричневий картридж фільтру, пісок, іржа, інші дрібні частинки. На запах вода не надто. Нові змішувачі, душ забиваються і покриваються нальотом. Згідно інфи з ЛКП Львівводоканал вода постачається з відстані 77 км Перемишлянського р-ну, по місту вона долає іржаві труби, які часто ремонтують і потрапляє маса всого. Можливо трубопровід вичерпав свій термін експлуатації і варто передбачити його реконструкцію? Це дорого, але це здоров’я міщан.
  Чи контролюється якість води в місці споживання?

  • Andrew Zboi

   Для цього і є стратегія 2020 за 1 комент нічого не зміниш для такої роботи потрібен час і взагалі у нас по всій Україні проблеми з якісною водою це питання треба виносити на державний рівень треба взяти приклад з галицького та франківського районів міста там поставили світлову очистку води, так що будем чекати на нові кредити єбрр і може щось японці дадуть !)

   • Сашко Савчук

    так, це справді єдине вірне вирішення)))

 • Andry Krylyshyn

  Я перепрошую,але яким боком там вписана вулиця Шевченка?Де вона відремонтована?На в’їзді?Раптом 5 може 8 км.?Зате будувати вело доріжки по Шевченка ви можете!Можливо спочатку необхідно відремонтувати дорогу,а тоді вже братись за вело доріжки,а не навпаки!

 • Andrew Zboi

  Головне в наступному році докінчити те що почали цього року, а вже в 2016-17 почати нові ремонти вулиць: зробити всю вул.Шевченка, ГОЛОВНЕ вул. Національного героя С.Бандери, вул.Замарстинівську до кінця аж до Голоска і на Брюховичі, вул. Б.Хмельницького до кінця від Лікеро-горілчаного до АС Північна, і розбудувати систему вело-доріжок в місті і побудувати найграндіожнішу) велодоріжку з Львова до Жовкви і все після цих великих доріг зайнятися внутрішніми доріжками після того допомагати людям при фасадних ремонтах будинків особливо ІСТОРИЧНИХ ,в історичній частині міста зробити дахи з оранжевої черепиці і зайнятися внутрішніми двориками будинків. Все це можна зробити до 2020 року ну і після нього !)

  • Сашко Савчук

   якщо будуть кредити ві ЄБРР і японці щось дадуть)))

 • Sergei Balwinski Jr.

  не усім вдається знайти місце для парковки в центральній частині міста… необхідно створювати і освоювати простір під Львовом – надавати нові сервіси не шкодячи архітектурі Старого міста та життєвому простору мешканців

 • Олег Карелін

  Львову – чисте повітря !!!

 • Олег Карелін

  В результаті неправильно проведених капітальних ремонтів львівських вулиць в центрі повністю розгерметизована система вуличної каналізації. Це головна причина смороду у Львові. Є і інші причини.

 • Орест

  1)Облаштувати парк на проспекті Чорновола ,позаяк цей густонаселений мікрорайон не має жодного місця для відпочинку.

  2)Вул.Юрія Липи і проспект Чорновола (аж до кінця ) довести до нормального стану, щоб львівянам не було соромно перед видатними українцями, імена яких носять ці вулиці.
  3) Упорядкувати площу 700 річчя Львова (знести ту ганебну деревяну споруду і бетонний круг, допоки там ще ні кого не прибило).

 • Анатолій

  Розберіться з тими довгобудами в місті.Особливо в центрі Вул Федорова. вул.Весела вул.Краківська і т.д. А то стидно перед туристами. Одразу видно ЯКА влада……

 • Анатолій

  І ремонтуйте не тільки фасади балкони і брами для туристів і картинок чи фото,але й в будинках,для людей які живуть в них і які за вас голосують.А п.А.Садовий хоч раз був в середені будинків.Бачив в якому вони жалюгідному стані.Туристи те й бачуть і стидно.

 • jouk

  ВІдремонтуйте вулицю Шевченка та пустіть трамвай на Рясне ! ! !

 • Петро Барсуков

  Збудувати новий сучасний залізничний вокзал.А ще провести повну реконструкцію панельних , кірпічних будинків яким 50- 70років..