Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Соціальна сфера. Допомагати тим, хто потребує

 

Здорове сильне місто завжди знаходить можливість не лише дбати про розвиток, але й про тих, кому важко і хто з тих чи інших причин не в стані подбати про себе сам. Львів’яни здатні до співпереживання і взаємної підтримки, що показали події останніх років.

Завдання міста – організувати таку допомогу на постійній основі, скоординувати численні громадські та волонтерські організації. З 2006 року в соціальній сфері міська влада зробила ставку на залучення громадських організацій до соціальної роботи. Це загальноєвропейська практика. Досвід показує, що віддані своїй справі активісти, коли їм ще й надати певну допомогу з бюджету, здатні робити цю справу значно ефективніше і з більшим натхненням, ніж звичайні чиновники.

 

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_соцсфера

Звіт 2018

Показати »

 • Кожній дитині – сім’ю. 5 дитячих будинків сімейного типу для 42 дітей. Придбано 11 квартир для дітей-сиріт
 • Муніципальні пільги. Місто відшкодовує частину житлово-комунальних послуг для ветеранів УПА, незрячих з 1 та 2 групами інвалідності, вдів ветеранів УПА та вдів політв’язнів
 • Соціальний захист багатодітних сімей. Діє програма надання допомог сім’ям, у яких на утриманні 4 і більше дітей – по 5 тис. грн, 6 і більше дітей – по 10 тис. грн (раз на рік), щомісячна виплата по 3 тис. грн сім’ям, в яких одночасно народилося 3 і більше дітей до досягнення ними 2 років
 • Підтримка довгожителів Львова. Грошова підтримка по 5 тис. грн з нагоди відзначення уродин для тих, кому виповнилося 100 і більше років, отримав 21 довгожитель
 • Нові осередки для молоді з інвалідністю. Місто спільно з центром «Джерело» відкрило на вул. Кирилівській, 3а новий осередок для осіб з інвалідністю, старших 35 років. Триває створення осередку для молоді з особливими потребами, віком 18-45 років, на вул. Роксоляни, 23.
Звіт 2017

Показати »

 • У Львові діє 4 дитячих будинки сімейного типу, в яких 35 дітей; є 11 прийомних сімей, в яких виховують 16 дітей. У 2017 році у 5 разів (до 5 тис. грн.) підвищено грошову виплату з нагоди уродин для тих, кому виповнилось 100 і більше років.
 • 75-річчя УПА. Одноразова матеріальна допомога – 295 львів’янам з числа учасників бойових дій УПА, інвалідам війни УПА та вдовам ветеранів УПА на суму 407,5 тис. грн.
 • Соціальний захист переміщених осіб з тимчасово окупованої території та зони АТО. На обліку у відділах управління соціального захисту – 8540 осіб (6383 сім’ї).
 • Соціальний захист багатодітних сімей: діє програма надання грошових допомог. Вжевиплачено 988 тис. грн.
 • У Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб зареєстровано 2700 громадян.
 • Для роботи із самотніми людьми похилого віку в місті діє територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, на обслуговуванні в якому перебуває понад 2,2 тис. потребуючих. На фінансування установи надано 24,3 млн грн.
 • Робота з дітьми-сиротами через систему надання послуг комунальною установою «Соціальний готель» для одночасного тимчасового проживання 24 дітей-сиріт та дітей без батьківської опіки.
 • Реабілітаційний центр «Джерело»: 177 вихованців віком від 3 до 45 років. На роботу Центру місто виділило близько 10 млн грн. Осередки для молоді з інвалідністю. Місто спільно з центром «Джерело» відкрило на вул. Дністерській, 12 новий осередок для осіб від 35 років з інвалідністю.
Звіт 2016

Показати »

 • 90,3% дітей-сиріт живуть в сім’ях
 • місто надало 2,4 млн грн на відшкодування пільг на оплату комунальних послуг для ветеранів, вдів ветеранів та вдів політв’язнів УПА, незрячих
 • ветеранам УПА щомісяця доплачують до пенсії по 1000 грн
 • місто надало грошову допомогу для витрат на проживання переселенцям, найбільш потребуючим – матеріальну допомогу
 • сім’ї, які мають 4 і більше дітей, отримують грошові допомоги від міста
 • для пенсіонерів, одиноких непрацездатних осіб, безпритульних функціонують відповідні центри
Звіт 2007-2015

Показати »

 • У Львові створено мережу соціальних закладів для опіки над незахищеними категоріями: Центр нічного перебування бездомних громадян на вул. Кирилівській 3-а, “Соціальний готель” для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 • Львів реалізовує програму, мета якої, аби жодна дитина не виховувалась в інтернаті: вже створено 3 дитячі будинки сімейного типу для 23 дітей. 
 • Створено міський центр соціального обслуговування пенсіонерів, до складу якого входить 6 відділень соціальної допомоги (в районах міста). 
 • Місто фінансово підтримує кризові центри – Спільноту взаємодопомоги «Оселя», Центр реабілітації “Джерело”
 • В соціальних установах встановлено звукові орієнтири для незрячих, назви кабінетів ознаковано табличками шрифтом Брайля та кнопками дистанційного виклику
 • Львів запровадив муніципальну фінансову підтримку потребуючих: діти з особливими потребами, діти-сироти, учасники визвольних замагань, багатодітні сім’ї. 

 

«Місто – це люди насамперед. Тому ми з року в рік намагаємося збільшувати перелік соціальних послуг, які надає місто своїм мешканцям. Більше того, ми пильнуємо, аби якість цих послуг росла», – Оксана Рубай, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

 

Пріоритети 2020
Команда Об’єднання «Самопоміч» (соціальний блок)
Галина СлічнаГалина Слічна Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР. Початком кар’єри стала посада вихователя групи продовженого дня у СЗШ №19 м. Львова. Потім робота вчителем географії, після чого була робота в методичному центрі Львова, районному відділі освіти та в управлінні освіти, яке згодом очолила. Тепер – директор департаменту гуманітарної політики ЛМР, до компетенції якого входять галузі спорту, освіти, культури, соціального захисту та охорони здоров’я.
Ірина МирошниченкоІрина Мирошниченко Завідувач ДНЗ №38 компенсуючого типу для дітей з тяжкими вадами мовлення. Завжди мріяла працювати в садочку, де діють європейські стандарти комфорту та виховання. Зробила все для цього, аби її заклад відповідав цим вимогам.
Юрій ЛопатинськийЮрій Лопатинський Керівник громадської організації «Народна допомога - Львів». Засновник соціального підприємства пекарні «Горіховий дім», кошти від якого йдуть на центр для жінок в кризових ситуаціях. Засновник проекту соціальне таксі - транспортна служба для людей з особливими потребами.
 • Дима Ведилин

  може скажете де то соціальне таксі? може номер телефону повідомите? тільки той номер не дійсний. Машина з рекламою ОККО мережи заправок невідомо ким використовеється. За брехню по цьому проекту морду вам набити щоб було на горіхи

 • Олег

  пропоную як обовязкову умову тендеру для забудовників відцоток від загальної житлової площі,виділення в фонд житла,для населення.Лікарям Пожежникам багатодітнмим і.д і т.п.для руху черги на житло,та надання соц житла.