Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Інформаційні технології. Технологічний стрибок у розвитку старовинного міста. Lviv-Smart Сity

 

Львів віддавна славиться сильною математичною школою, одним із засновників якої є людина зі світовим іменем – Стефан Банах. 7 років тому місто визначило, що інформаційні технології – один з пріоритетних напрямків розвитку економіки.

Ще в 2012 році компанія KPMG визнала Львів одним із найбільш перспективних міст для розвитку аутсорсингу в галузі IT-індустрії, а “The Financial Times” назвала Львів 4 містом у Європі за потенціалом людських ресурсів для ІТ-галузі.

Загалом, у Львові працює 25% усіх програмістів України. Це одна з провідних галузей економіки у Львові та в Україні за темпами росту. Успіх, якого вже досягнув Львів, притягує нових інвесторів і нові кадри. Лише минулого року понад 10 компаній з Криму, Донецька та Харкова вирішили перенести свої офіси до Львова, швидко зростає кількість нових робочих місць.
Пріоритет розвитку інформаційних технологій мають відчути і ті львів’яни, які не задіяні безпосередньо в галузі. Вже сьогодні Львів визнано лідером в Україні за кількістю послуг, які можна отримати через Інтернет.

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_ІТ

Звіт 2017

Показати »

 • Нові інкубатори: При НУ «Львівська політехніка» відкрили Lviv Tech Startup School – платформу підтримки креативних ідей та студентських стартапів.
 • Година Коду. Акція відбулась у 102-х школах Львова, всього було залучено 200 менторів та 1,7 тис. учнів міста.
 • ІТ-хаус. На вул. Джона Леннона за кошти ІТ-компаній збудовано ІТ-хаус – унікальний будинок з льтернативними джерелами енергії, сонячними колекторами, конференц-залом, підземним паркінгом тощо.
 • Розумний мікрорайон. У межах проекту «Наукова – Розумний Мікрорайон» облаштовано інноваційні класи з використанням інформаційних технологій та альтернативних підходів до освіти: інноваційні класи вивчення фізики та хімії, три лінгафонні кабінети, сенсорну темну кімнату, Кімнату Монтессорі, інтерактивний шаховий клас, клас сольфеджіо, інтерактивний читальний зал медіатеки, сучасний клас образотворчого мистецтва, smart-зупинки громадського транспорту, громадські простори.
Звіт 2016

Показати »

 • у Львові працює майже 200 IT-компаній
 • функціонують 15 коворкінгів ІТ- та громадсько-культурного спрямування, де львів’яни можуть розвиватися та працювати
 • 17,5 млн грн виділено на понад 60 проектів львів’ян, які перемогли у рамках «Громадського бюджету»
 • затверджефно Програму цифрового перетворення Львова на 2016-2020 роки
 • мікрорайон «Наукова – Володимира Великого» переміг у проекті «Розумний район» з результатом 28,24% голосів
Звіт 2007-2015

Показати »

 • У Львові створено перший в Україні муніципальний бізнес-інкубатор Startup Depot на вул. Весняній. Створюються інкубатори на базі міських приміщень на вул.Замкненій, 9 та Тесленка, 2
 • Компанія SoftServe – серед лідерів у рейтингу TOP100 найкращих глобальних постачальників аутсорсингових послуг за версією Міжнародної Асоціації аутсорсинг-професіоналів (IAOP)
 • У списку 10 найкращих світових ІТ-компаній, які спеціалізуються на тестуванні програмного забезпечення, опинилися 2 львівські: N-iX та Eleks (рейтинг компанії Clutch)
 • Кількість фахівців в компаніях кластеру ІТ зростає на 20% щорічно (2009 р. – 3,5 тис. осіб, сьогодні – близько 15 тис. працівників)
 • Розпочато будівництво кількох великих офісних центрів для ІТ-компаній (вул. П. Мирного, вул. Наукова тощо)
 • 4 львівські ІТ-компанії увійшли у топ-5 найбільших компаній України (рейтинг DOU.UA)
Пріоритети 2020

 

Команда Об’єднання «Самопоміч» (блок ІТ)
Олексій СкрипникОлексій Скрипник народний депутат (фракція Об’єднання “Самопоміч”). Засновник компанії “Eleks” - однієї з найбільших ІТ-компаній України. Брав участь в розробці Стратегії підвищення конкурентоздатності Львова.
Наталія ШаховськаНаталія Шаховська Декан повної вищої освіти Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НУ «Львівська політехніка», доктор технічних наук, професор. Учасник робочої групи з інформатизації Львівської області, розробник кількох інформаційних систем.
Тарас ВервегаТарас Вервега Депутат Львівської обласної ради, Співзасновник, член ради директорів компанії SoftServe, голова Благодійного фонду «Відкриті очі». Активно підтримує розвиток української ІТ-галузі на національному та міжнародному рівнях. Працює з європейськими та американськими організаціями над розбудовою дружніх двосторонніх відносин з Україною та розкриттям технологічного та інноваційного потенціалу України на світовому рівні.
Ілля КенігштейнІлля Кенігштейн Радник міського голови Львова, засновник і старший партнер венчурного фонду Hybrid Capital, 44 роки. Спеціаліст у галузі технологічного бізнесу та венчурного інвестування, очолював робочу групу «Реанімаційного пакету реформ» із впровадження 3G-зв’язку в Україні. Зараз займається реалізацією проекту “Креативний квартал” та прискоренням впровадження в Україні найбільшої світової платіжної онлайн-системи PayPal.
 • Дима Ведилин

  причому тут “Самопоміч”?

  • TheLotCarmen

   Багато з цих досягнень були здійснені під час каденцій Садового – лідера Самопомочі!

   • Максим

    Багато з цих досягнень були здійснені під час каденцій Януковича – лідера Партії Регіонів!

    Аргумент такий собі.

    Реально, до чого тут Самопоміч?

    • TheLotCarmen

     Київ, Харків, Одеса чомусь не мали таких успіхів “за Януковича” як Львів – ось такий аргумент!

 • Bo

  чому так завуальоване питання креативного кварталу, і чи не можливо без проекту креативний квартал залучати компанії типу Intel, Cisco, Microsoft, Hewlett-Packard, Ericsson і чи це планується виробництво чи просто sales office?

 • User

  Що місто отримає від приходу “Intel, Cisco, Microsoft, Hewlett-Packard, Ericsson тощо”, крім нових робочих місць?

  • Bo

   Так власне sales office це по 5 чоловік, чи будуть у Львові інженери цих компаній, чи це лише представництва для галочки?

 • Bo

  Хто конкретно займається питанням залучення до Львова компаній типу Intel, Cisco, Microsoft, Hewlett-Packard, Ericsson тощо? Самі по собі вони не прийдуть

 • Bo

  Навіщо на сайті можливість задавати запитання і відповідати на них, якщо цього ітак ніхто не робить? Вже пройшло 2 тижні, а жодне запитання не було прокоментовано. Дуже хотілося б почути відповіді на поставлені запитання. Дякую!