Звіт та пріоритети Андрія Садового та «Об'єднання «Самопоміч»

Транспорт. Найкращому місту – достойний транспорт

 

У 90-их роках транспортну інфрастуру міста продали і розграбували. У 2006 році нам довелось відновлювати галузь міського громадського транспорту фактично з нуля, адже приватний перевізник не задовільняв повною мірою вимоги містян.

Постали глобальні завдання – почати покращувати якість транспорту, яким користуються львів’яни.

Місто почало закуповувати новий транспорт, дало поштовх для налагодження виробництва електротранспорту на заводі “Електрон”. Згодом почали застосовувати інноваційні технології – Wi-Fi в трамваях, GPS в автобусах та електротранспорті, інформаційні табло, квиткомати, розумні світлофори, сучасний Центр керування рухом.

 

Стан виконання по пунктах (у %)

звіт2018_транспорт

Звіт 2018

Показати »

 • Для львів’ян – комфортний транспорт. Придбано 150 великогабаритних автобусів, 30 німецьких трамваїв, проведено тендер на закупівлю 50 нових тролейбусів, підсилено сполучення з м. Винники, смт Брюховичі, мікрорайоном Рясне.
 • Капітальні ремонти електротранспорту. Проведено капітальний ремонт 7 тролейбусів, збільшено кількість випусків на тролейбусних маршрутах, збудовано 400 м контактної мережі.
 • Трамваї з Берліна. Місто придбало 30 трамваїв з Берліна. До кінця року на маршрут виїдуть 15, з наступного року – решта 15 трамваїв.
Звіт 2017

Показати »

 • Е-квиток: ЛКП «Львівавтодор» та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 млн. євро. Через соціологічне опитування львівян визначено назву е-квитка – «ЛеоКарт».
 • Проект «Міський громадський транспорт в Україні»: Львів бере участь в оновленні рухомого складу трамваїв та автобусів, реконструкції трамвайних колій на суму до 40 млн євро кредитних коштів від ЄБРР.
 • Міський громадський транспорт «АТП-1» отримало 55 нових низькопідлогових автобуси. Збільшено кількість машин на маршрутах з Рясне і смт. Рудно; запроваджено експрес-маршрути, які курсують від АС «Західна» – пл. Різні; а також соціальний маршрут для студентів, які мешкають у гуртожитках ЛНУ ім. І. Франка (на час ремонтувул. Личаківської).
 • Безготівковий розрахунок: вперше в Україні запроваджено систему безготівкового розрахунку в електротранспорті Львова (через смартфони та за допомогою банківських карток – QR-Code) та систему безготівкового розрахунку за паркування.
 • Електромобілі й електрозаправки. У місті на тролейбусному маршруті №9 їздить єдиний в Україні електробус. В місті є 27 станцій для зарядки електрокарів.
 • Львів бере участь у проекті «Безпека дорожнього руху в містах України», у межах якого співпрацює з ЄІБ. До кінця року – підписання рамкової угоди між урядом та ЄІБ. У 2018-му – детальне проектування заходів, що знизять автокатастрофи та зменшать смертність й травмування людей на дорогах.
Звіт 2016

Показати »

 • укладено угоду з ЄБРР для впровадження електронного квитка
 • придбано 7 нових сучасних трамваїв, 5 тролейбусів, 20 низькопідлогових автобусів. На маршрут №3а виїхало 10 великих автобусів Електрон. Найбличим часом очікують отримати ще 20 таких автобусів
 • збудовано близько 30 км велошляхів
 • працює 7 терміналів системи муніципального велопрокату
 • курсують нічні маршрути, відкривають нові автостанції приміського сполучення
 • функціонує понад 25 безкоштовних зарядних станцій для електрокарів
Звіт 2007-2015

Показати »

 • Пройшов перший етап оновлення рухомого складу громадського транспорту: перехід від самостійно переобладнаних вантажних машин до спеціалізованих автобусів, 40 автобусів з пасажиромісткістю до 100 осіб та 120 низькопідлогових автобусів, які перевозять понад 100 пасажирів кожен.
 • Закуплено 55 одиниць трамваїв та тролейбусів, зокрема на замовлення міста львівська компанія «Електрон» виготовила нові сучасні низькопідлогові трамваї та тролейбуси
 • Встановлено інформаційні табло на зупинках вздовж трамвайних маршрутів № 2 та № 6.
 • Збудовано 45 км велодоріжок. Планується, що до кінця року буде збудовано 60 км доріжок для велосипедистів. Найбільші об’єкти у 2015 році – вул.Стуса, пр.Чорновола, вул.Шевченка (від зупинки трамвая №7 до Рясне) та близько 500 велопарковок.
 • У Львові запроваджено нічні автобуси.
 • 10 трамваїв і 1 тролейбус обладнали бездротовим доступом до мережі інтернет – WI-FI.
 • Із заміною дорожнього покриття влаштовані нові безшумні трамвайні колії, загальною протяжністю 18,5 км
 • Активно розвивається мережа електромобілів та електрозаправок

 

«Зараз у Львові їздить приблизно 600 автобусів, з яких більше 100 мають велику місткість, а решта – “маршрутки”. Також містом курсує близько 150 трамваїв та тролейбусів. Один автобус великої місткості, так само як і тролейбуси з трамваями, можуть замінити дві “маршрутки” або й більше, додатково ще й підвищивши комфорт пасажирів», -Ігор Корончевський, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

 

Пріоритети 2020

 

Команда Об’єднання «Самопоміч» (транспортний блок)
Олег ШмідОлег Шмід депутат Львівської міської ради, секретар комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, керівник інституту просторового розвитку, радник міського голови з питань велоінфраструктури. Все своє життя Олег подорожував велосипедом, об’їздив майже усі європейські країни і зрозумів, що його покликання – створити потужну велоінфраструктуру у Львові. Займається проектуванням та будівництвом велодоріжок у Львові. Реалізовує проект “Пішохідний Львів”.
Павло СирваткаПавло Сирватка експерт в галузі транспорту. Займається підвищенням рівня безпеки на дорогах міста та якістю надання транспортних послуг. Співпрацює з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку
 • Сергій Шеховцов

  “Запровадити систему муніципального велопрокату у Львові” – цим має займатися не влада, а бізнес. А від влади вимагається лише не заважати 😀

  • Сергій Журбенко

   Муніципальний = комунальний! Комунальне – це те, що належить громаді а управляється виконавчими органами міської ради! При чому тут бізнес? Це фактично соціальна послуга, яка тільки частково покривається з прямих надходжень, а збитки компенсуються з бюджету міста.

 • Василь

  Не скажу за інші частини міста, але на Левандівці, на кінцевій зупинці по вул. Суботівська, маршрутки регулярно прибувають з прокуреним салоном, також водії часто слухають музику, ці проблеми так і не були вирішені за х років, вже й минуло кілька підняттів тарифу, а проблема далі є.
  Це настільки складно змусити водіїв дотримуватись правил? Навіть водії з комунального АТП курять і слухають радіо, місто не має управи на своє ж підприємство?
  Невже не можна було запровадити “таємного покупця” за допомогою якого виявляти такі порушення, а потім штрафувати підприємтсва перевізників на великі суми, щоб боялись? На офіційні скарги приходять відписки типу ” з водіями проведена робота … лалала” а проблема далі є.

 • Volodymyr

  Запровадити єдиний квиток на всі види громадського транспорту. В тому числі так звані “маршрутки”. Ліквідувати поняття “маршрутка”, і заставити їх їздити в режимі автобуса, з обов’язковими зупинками на всіх зупинках (щоб нетреба було всім махати руками. а пенсіонерам гривньою). Без електронних табло можна обійтися якщо це дорого, достатньо на кожну зупинку повішати паперовий розклад і схему руху всіх маршрутів які там проходять, і підтримувати це в актуальному стані! Ну докупити тролейбусів в будь-якому стані, бо їх зараз взагалі недостатньо.

  • User

   Паперових буде мало, треба такі, які не настільки легко знищити.

 • Helly Spenser

  розширити мережу електротранспорту! для більшості маршрутів автобусів має бути альтернатива у вигляді трамвая чи тролейбуса. проблема маршруток в тому, що у них по багатьох напрямках монополія. хочемо їздити на трамваях і тролейбусах!

  • User

   Було б добре, але це не завжди реально здійснити.

 • Андрій Лв

  Проконтролюйте рух на 28 маршруті! Особливо після 18.00 і на вихідні. Нехай нормально їздять, або змініть перевізника! Ідеально було б пустити по Варшавській ще один маршрут, наприклад 50.

 • Дима Ведилин

  а единий квиток провалився а як долго готувався…

 • Oksana Lipska

  ЗАПРОВАДИТИ ХОЧА Б ОДНУ МАРШРУТКУ, ЯКА КУРСУВАТИМЕ ПО ПАСІЧНІЙ, НЕ ЗВЕРТАЮЧИ НА ВАШИНГТОНА (ТАКИМ ЧИНОМ ДОЇЖДЖАТИМЕ ДО ВУЛИЦІ ПИМОНЕНКА, ДЕ НЕ КУРСУЄ ЖОДНА МАРШРУТКА!!!)

 • Валентин

  Ви, друзі з команди Садового, геть забули про повний провал вашої роботи щодо транспорту у Львові. Я звичайно далекий від деталей вашої роботи. Але часом зі сторони відніше. Так от, я не рахую покупку трамваю чи оновлення електротранспортного парку вашою заслугою. Це заслуга міста загалом що на це в принципі є гроші, а також керівництва Львівелектротрансу. не знаю чим займалися ви, люди з команди Садового, але поїздка у львівському транспорті, це такий самий сором і приниження елементарної людської гідності, яким це було і 10 і 15 років тому. Брудні, вибачте засрані маршрутки, які їздять абсолютно як їм хочеться, на контактні телефони яких просто не дозвонитися, з грубими водіями, які не те що порушують ПДД, а вони просто інакше не вміють їздити (за рідким виключенням), та більше того, які постійно їздять не по маршруту, не видають квитки і тд і тп. Я щоразу дивуюся як стільки людей взагалі фізично можуть влізти у маршрутку. І щоразу, сідаючи у львівську маршрутку я відчуваю приниження.-За себе і за всіх людей, які цим транспортом користуються, яким такі як ви розповідають байки про те як багато зроблено на вашій посаді, а зроблено нічого. Я не знаю хто є відповідальний за все це, але його чи їх варто звільнити. Або й посадити, бо якось важко віриться, що подібний сором може так вільно відбуватися без жодних хабарів з стороні траспортників. А якщо так і є, то варто посадити за халатність. Варто, бо це, врешті і питання ризику людського життя. Скільки народу собі переламало руки і ноги власне через це. А якщо незрозуміло хто має відповідальний, то варто щоб поніс відповідальність той хто б це мав визначати. Якщо мер, то мер. Якщо міністр транспорту, то він. Якщо президент, то президент. Щось там, кажете, змінилось після Євро 2012? Забудьте! Все давно відкаталося назад, і транспорт знов став таким самим соромом Львову, яким був і до того. І не кажіть мені що це поодинокі випадки. Це – щоденний досвід кожної людини, яка зранку добирається на роботу, чи відвозить на маршрутці дитину в садочок, чи намагається дістатися до лікарні. І не кажіть, що “є проблеми у час-пік”. ПДД порушують постійно, недотримання маршруту відбувається постійно, хамство і бруд всюду. І не бачити це може тільки людина, яка сидить в своєму кабінеті, і чию дупу возять на роботу у власному кабріолеті. А ви б відірвали б дупи і проїхалися на маршрутці. Щодня. На роботу. Наодинці. Вважаю, що на разі статус вашої діяльності є повністю на 150% відсотків провальна. При тому всьому що я є прихильником Садового, але це питання є просто жахливим неподобством. Дуже хотілося би щоб відповідальні понесли відповідальність, а ситуація хоча б дещо покращилася. Хоч трохи. Власне пропоную як мінімум наступне, щоб хоч якось ситуація була схоже на мінімально прийнятної в європейському місті:
  1. Навчіть водіїв ПДД. За порушення правил – звільнення з роботи. За відмову звільнити з роботи такого водія роботодавцем – розрив контракта з роботодавцем
  2. Одягніть водіям краватки. Чи принаймі пристойну сорочку. Ці трактористи, це просто сором. На якій полонині їх знаходять?
  3. Кількість місць в траснпортному засобі є обмеженою! Взяв більше – неси відповідальність.
  4. Зупинки є в обумовлених місцях і є обовязковими! Зупинився в необумовленому місці – неси відповідальність. Не зупинивсяя на зупинці – неси відповідальність. Це сором, що пасажири мають рипіть через всю маршрутку “Зупиниииись!” до водія на зупинці.
  5. Заплатив за вхід – отримав квиток. Інакше, вибачте, це не публічний транспорт.
  6. Інтервали руху не дотримуються – транспортники несуть відповідальність.
  7. Змінюєш маршрут – звільнення, і їдь собі назад на полонину.
  8. Транспортник не може забезпечети виконання ПДД водіями, пристойне людське поводження в маршрутках, рух по маршруту, інтервал руху і тд – розрив контракту, і дайте можливість працювати, оголосіть тендер для тих хто хоче і може це забезпечити.
  ДАВАЙТЕ, ЛЮДИ САДОВОГО, ВАМ ЩЕ ПОКИ ЩО ВІРЯТЬ.

 • TheLotCarmen

  Побільше трамваїв таких як на фото! Особисто я готовий платити за квиток більше лиш би їздили такі модерні трамваї і тролейбуси!

 • Lena Grema

  ПЕРЕКТИЙТЕ ЦЕНТР МIСТА ВIД МАШИН! ДОСИТЬ ДИХАТИ БЕНЗИНОМ! ЗДОРОВ’Я ЛЬВIВ’ЯН НА ПЕРШОМУ МIСТI!!!! ЦЕНТР – МIСЦЕ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК, ДЛЯ ТУРИСТIВ, А НЕ ТРАССА….

  • Руслан Семашов

   А мешканцям центру, яких десятки тисяч, з дітьми, похилого віку та неповносправним, ходити пішки чи на велосипеди пересідати? Повністю “перекритого центру міста від машин” немає ніде у Європі. Завжди є нормальна альтеонатива. Створювати комфорт бажаючим порогулятись по центру за рахунок мешканців цього району некоректно. Краще би подумали про достатню кількість місць паркування. Це би зменшило потік автівок, як мінімум на третино, бо велика частина кружляє центром у пошуках бодай якогось місця. Часом доводиться по пів години “повзати” центральною частиною шукаючи де зупинитись! Це НЕ нормально!

 • Сашко Савчук

  Робіть якісніше велодоріжки (по Липинського вже “пливуть”) і трохи ширшими (іноді двом розминутися важко) і дивіться де їздять велосипедисти. Наприклад, я на велодоріжку зазвичай цілком випадково потрапляю і спланувати маршрут неможливо. Більше уваги приділяйте з’їздам на тротуар. В місцях, де велодоріжка і тротуар ставити літній майданчик закладу недоцільно і варто заборонити (наприклад вул. Гнатюка). Також не завадило б навчати чи проводити роз’яснення всіх учасників руху щодо правил і поваги один до одного.

 • Сашко Савчук

  Придивіться до вихлопних газів маршруток і подумайте чи варто їх експлуатувати. Ми ж платимо за якісне перевезення? Проїдьтеся в Богдані чи ЕТАЛОНІ (8-9 чи 16-19). Ви будете задоволені.
  Доїдьте з Личаківської-Підвальної до Левандівки чи хоча б до Городоцької за заявлений час без (з) пересядкою.

 • Андрій

  Не знаю, чи таке вже існує десь, але добре було б створити інтерактивну карту міста Львова з можливістю львів’ян вносити свої пропозиції щодо внесення змін в інфраструктурі міста: встановлення світлофорів, зміну напрямків руху транспорту тощо. Може якісь ідеї справді допомогли б зробити наше місто ще кращим. Дякую.

  • Сергій Журбенко

   Для цього не потрібна важко керована та складна у створенні інтерактивна карта міста. Ви можете звернутись до міської комісії з безпеки дорожнього руху, до компетенції якої відноситься вирішення цих питань, або письмово, або черз ФБ https://www.facebook.com/kbdrlviv

 • Наталія

  Коли відновить рух маршрут 2-А? Площу біля церкви Юра можна і по Ст.Бандери чи по Городоцькій об’їхати чи по Городоцькій…

 • Ігор

  Wi-Fi в трамваях, електронні квитки – все до лампочки, поки не будуть приведені до ладу колії, оновлений парк та налагоджений більш-менш регулярний рух транспорту.

 • Юрій Бідниченко

  1. Продовжити трамвайний маршрут № 6 до лікарні швидкої допомоги.
  2. Продовжити трамвайний маршрут № 2 якнайдалі в напрямку вулиці Пасічної.
  3. Продовжити тролейбусний маршрут № 9 до нового терміналу.
  4. У маршрутках створити безготівкову систему оплати проїзду. Тоді, можливо, вдасться підрахувати реальне число пасажирів цього азіатського виду транспорту у європейському місті.

  • Самопоміч Львів

   1. скоро буде, кошти вже на то є
   2. наразі не вдасться, але планується тролейбус
   3. вже їздить
   4. чекаємо е-квитка

 • Петр

  Припинити руйнувати та розпродавати ЛАЗ. Повернути Львівський Автобусний Завод,в державну власність і відновити завод та випуск автобусів Привести нових інвесторів закордону а не з Росії! повернути 20 000 чоловік роботу на заводі та їхне житло в гуртожитках!!!

 • Oleg Buchko

  проблема існує із сполучення деяких районів міста, не знаю, чи візьмете Ви до уваги, але спробувати можна. Проблемна ділянка ДБК – Приміський залізничний вокзал, чи навіть ЖД вокзал, прямого сполучення нема, люди повинні іти на Дж. Вашингтона, або до сихівського мосту, а це не малий шмат дороги (особливо, коли поспішаєш), проблема добирання з цього району не нова((( така ситуація існувала і в минулому, думаю це не єдиний район

 • Andriy Shkapko

  Максимально забезпечити громадський транспорт виділеними смугами руху, навіть якщо це буде за рахунок смуг приватного транспорту.

 • Iryna Rymbar

  Варто повернути великі автобуси на маршрути №10, 18, 47-А. Свого часу їх заміна на маршрутки аргументувалася тим, що при вартості проїзду 3 грн перевізникам невигідно використовувати такі автобуси. Ціну проїзду підняли. А маршрутки, які тепер постійно переповнені, так і залишилися…

 • Марія

  Олена Дорошева немає ніякого відношення до підприємства “Електронтранс” ,яке займається зборкою трамваїв і тролейбусів. Вона працює в ДП “Електрон-Лізинг”, яке займається тільки здачею нерухомості в оренду.

 • Volodymyr Rykhva

  на даний момент, оскільки вже встановлюються нові зупинки було би доцільно повішати список усіх маршруток, які їдуть через цю зупинку і наступні зупинки і графік руху (звісно з цим складно, але інтервал або початок і кінець руху цієї маршрутки було би достатньо). Наприклад, як у Кракові (який для мене просто зразок того, як повинен громадський транспорт працювати): http://www.infokrk.pl/08/200-nowych-tablic-na-przystankach/ або в кращому разі так: це оновлена зупинка – http://www.mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci/news,3923,multimedialna-wiata-stanela-przy-teatrze-bagatela.html

 • http://paschenkomax.com/ Maxym Paschenko

  Зараз маршрутки перетворилися в адскі повозки із скотськими умовами. На маршруті мабуть половина машин із тих що мають бути. Їздять рідко і як хочуть. Водії хами і постійно порушують ПДР. Люди озлоблені. Це просто капець якийсь.
  Розмови про електронний і єдиний квиток вже понад 5 років залишаються тільки розмовами. Робіть вже щ9ось з тими маршрутками, бо це позор місту.

 • Volodymyr

  Ще один важливий пункт потрібно внести на розгляд-налагодження транспортного сполучення з прилеглими до Львова селами ,особливо Давидів ,який знаходиться за Сиховським масивом .Пропозиція -запустити або продовжити міський маршрут до цього населеного пункту …Пропозиції і зауваження можемо залишити нижче …

 • Нік

  Збудувати трамвайні колії у всьому місці і забрати ці бридкі маршрутки

 • Mikhail Vladimir

  щось потрібно робити з транспортом загального користування в години пік: набиті, як бочки з оселедцем. Це вимушене приниження нікуди не годиться. І заплатили б більше, щоб їхати по-людськи … Може дозволити ще якісь комфортні маршрутці (з обмеженням кількості) з відповідной вартістю, щоб був вибір у тих, хто не має автомобіля? Щоб людина не прагнув будь-якою ціною купити автомобіль для поїздок на роботу

 • Ігор Чоботок

  ЄДИНИЙ КВИТОК НА ВСІ ВИДИ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ – 100%!

 • Ігор Чоботок

  Тендер виграло комунальне підприємство. Всі перевізники пішли до нього в найми на загальних підставах. Поняття маршрутка ліквідоване. Тепер у Львові лише трамваї, тролейбуси і автобуси, які їздять чітко по графіку, оскільки працюють на єдиному квитку, а вибуття з графіку загрожує звільненням… Прекрасний сценарій

 • Marta Kharaton

  Доброго дня,
  Перегляньте будь ласка маршути які курсують з Левандівки, з Суботівської. Є три маршрути в центр, які фактично дублюються і два на Володимира Великого які теж дублюють один одного, натомість район Наукової, Пасічної та Личаківської покриває один маршрут, а в сторону Стрийської і Ашану на Стрийській не їде нічого. Тепер коли приміські марштуки повиносили за межі міста, з Левандівки на Стрийську нема чим добратись. Чи є хоч якийсь аналіз попиту маршрутів? Таке відчуття що їх створили для красивої картинки на карті.

 • Denis Snn

  Оновити рухомий склад! На ті тролейбуси без болю не можна дивитися! Ткнеш і розваляться! З трамваями та сама біда.

 • Anatoliy Zhylavyi

  Хто озвучує інформацію в тролейбусах і трамваях? Хто за це відповідає? Треба знайти людину з правильною українською та англійською вимовою. Багато помилок у наголосах (Торф’Яна замість Торф’янА, ГрІнченка замість ГрінчЕнка та інші). Оплачуйте ЗА проїзд замість оплачуйте проїзд і подібне.